Παρασκευή Juicebox Smoothies
Μπορείτε να παρασκευάσετε Juicebox Smoothie σε 5 απλά βήματα:
![](https://2box.gr/wp-content/uploads/2020/01/jb-smoothies_01-380x380.jpg)
1. Ρίχνουμε νερό μέχρι που η στάθμη του να καλύψει το λευκό δείκτη του ποτηριού JuiceBox (240ml).
![](https://2box.gr/wp-content/uploads/2020/01/jb-smoothies_02-380x380.jpg)
2. Αδειάζουμε στο μπλέντερ το ποτήρι με το νερό που έχουμε δοσομετρήσει (240 ml.)
![](https://2box.gr/wp-content/uploads/2020/01/jb-smoothies_03-380x380.jpg)
3. Ανοίγουμε το σακουλάκι με το αφυδατωμένο προϊόν (γιαούρτι ή βανίλια) και το σακουλάκι με τα φρούτα (που μόλις έχουμε βγάλει από την κατάψυξη) και αδειάζουμε το περιεχόμενο τους μέσα στο μπλέντερ.
![](https://2box.gr/wp-content/uploads/2020/01/jb-smoothies_04-359x380.jpg)
4. Χτυπάμε σε μέτριο πρόγραμμα για τουλάχιστον 40 δευτ. (Ελέγχουμε αν έχουν αλεστεί σωστά όλα τα φρούτα και αν η πυκνότητα του smoothie ειναι η ιδανική. Σε περίπτωση που το προϊόν είναι πολύ πηχτό αραιώνουμε με λίγο νερό 5-10 ml. Αναδεύουμε για 5 ακόμα δευτ.
![](https://2box.gr/wp-content/uploads/2020/01/jb-smoothies_05-380x380.jpg)
5. Ρίχνουμε το προϊόν στο ποτήρι JuiceBox. Για να είναι σωστό το τελικό προϊόν η στάθμη του πρέπει να είναι 1 εκατοστό κάτω από το χείλος του και η υφή του ρευστή και όχι πηκτή. Αν η διαδικασία έχει γίνει σωστά η κανάτα δεν θα πρέπει να έχει υπολείμματα από φρούτα ή χυμό.
![](https://2box.gr/wp-content/uploads/2020/01/jb-smoothies_06-1-380x380.jpg)
Tip: Σερβίρουμε το smoothie με χοντρό καλαμάκι